Nadużycia w Hucie Bankowej

Opis:

Artykuł z „Polonii” nr 4015 z 15.12.1935:

„Olbrzymie nadużycia w hucie Bankowej”
Redaktor skazany na miesiąc aresztu.

Przed kilkunastu miesiącami w „Expresie Zagłębia” ukazała się wiadomość o nadużyciach w Hucie Bankowej w Dąbrowie, która w całem Zagłębiu, a przedewszystkiem wśród sfer przemysłowych wywołała ogromne poruszenie Według „Expresu” skutkiem wykrytych nadużyć, zwolniono natychmiast jednego z dyrektorów huty, któremu polecono natychmiast opuścić granicę Polski. Dyrektor ten, miał rzekomo w ciągu 24 godzin wyjechać.  Z wiadomości podanej przez „Expres” wynikało, że nadużycia były natury politycznej, co rzeczywiście podniecało ciekawość.

Zainteresowany dyrektor zaskarżył ówczesnego odpowiedzialnego redaktora „Expresu” p. Oskólskiego o oszczerstwo i zniesławienie, na skutek czego w sobotę odbyła się rozprawa. Red. Oskólski skazany został przez sąd na miesiąc aresztu i 100zł. grzywny, jednak kara na podstawie amnestji została mu darowana.

Przeczytaj więcej w Cyfrowej Encyklopedii Dąbrowy Górniczej: Dzielnice - Centrum - Jana III Sobieskiego - 24 Kopalnie, huty, firmy - Huty - Huta Bankowa Życie Codzienne - Kronika Kryminalna Bibliografia - Czasopisma i gazety - Polonia

Wyszukiwaniew naszej bazie

Nawiguj klikając na trójkąty poniżej

♦ - wpis encyklopedyczny

Losowy memoriał

Więcej

Nasza baza 

6747 - skany

153 - wpisy encyklopedyczne

2 - dawne artykuły prasowe

Współpraca

Muzeum

Forum

Dawna Dąbrowa

menu
zamknij