media_o_dawnej_dabrowie

Serwis dawnadabrowa.pl został zauważony przez lokalną prasę i regionalne serwisy internetowe. Każdy artykuł, czy to w wersji elektronicznej czy papierowej, jest bardzo ważny – większa liczba odwiedzin to zwiększenie szans na pozyskanie kolejnych dąbrowskich archiwaliów.

– 07.12.2015 rok: www.sosnowiec.wyborcza.pl, wywiad przeprowadziła p. Agnieszka Stefaniak-Zubko


 

– 29.07.2015: Dębowy Puls Miasta i artykuł „Czy 99 lat historii Dąbrowy Górniczej to dużo?”

 

– 2014 rok: Przegląd Dąbrowski i informacja o wystawie zdjęć Dawnej Dąbrowy


 

– 3 maj 2014: Tygodnik Zagłębie opublikował galerię pochodów z zasobów www.dawnadabrowa.pl

– 3 luty 2014: drugie miejsce w plebiscycie „Człowiek Roku 2013 w Dąbrowie Górniczej”
Miło mi Was poinformować, że dzięki mojemu zaangażowaniu w prowadzenie www.dawnadabrowa.pl zostałem nominowany w plebiscycie Człowiek Roku Dąbrowy Górniczej 2013. Głosowanie zakończyło się 3 lutego 2014 roku. Dzięki głosom oddanym przez portal facebook oraz SMSy zająłem drugie miejsce. Dziękuję bardzo za tak mocne wsparcie!


 

 

05.04.2013 w serwisie dziennikpolski24.pl ukazał się artykuł „Pustynia Błędowska na starych zdjęciach” z tytułową fotografią pochodzącą z zasobów dawnadabrowa.pl :


 

W grudniu 2012 ukazał się Dziennik Zachodni EKSTRA, który w całości został poświęcony Dąbrowie Górniczej. Na stronie nr 14 Piotr Sobieraj napisał artykuł „Remizy OSP, kościoły, dworce. Tak wyglądała kiedyś Dąbrowa”. Fragment dotyczący Dawnej Dąbrowy: „Obraz dawnej Dąbrowy Góniczej wyłania nam się dzisiaj między innymi z obszernych materiałów zebranych przez Muzeum Miejskie Sztygarka oraz pasjonatów historii dawnych dziejów naszego miasta. Takich jak na przykład Sylwester Dominik (portal www.dawnadabrowa.pl)” oraz Robert Winkler, który ma z kolei ogromną kolekcję pocztówek, prezentujących Dąbrowę Górniczą. – Dzięki dawnym fotografiom możemy znów poczuć bliskość histori, przeszłości – podkreśla Sylwester Dominik. – Stare fotografie często skrywają jakieś tajemnice, są elementami większej układanki. Dzięki temu można łączyć na nowo pewne fakty, odkrywać zapomniane często miejsca. – dodaje.”

 

2012-03-09 w dąbrowskim dodatku do „Dziennika Zachodniego” ukazał się artykuł zatytułowany „Dawna Dąbrowa znów żyje”. Na pierwszej stronie ukazała się notka:

A na stronie czwartej pełny artykuł (treść):


 

 

2012-02-24 tygodnik regionalny „Twoje Zagłębie” – „W internecie jest strona o Dąbrowie Górniczej sprzed lat” (treść)

Wersja ze strony internetowej:


 

Wersja drukowana:

 

2011-11-08 www.dg.pl – „W dawnej Dąbrowie…” (treść)


Wyszukiwaniew naszej bazie

Nawiguj klikając na trójkąty poniżej

♦ - wpis encyklopedyczny

Losowy memoriał

Więcej

Nasza baza 

7561 - skany

174 - wpisy encyklopedyczne

398 - dawne artykuły prasowe

Współpraca

Muzeum

Forum

Dawna Dąbrowa

menu
zamknij