Dwa strzały przy brzęku szyb

Opis:

Expres Zagłębia nr 76 z 17.03.1936
„Dwa strzały przy brzęku szyb. Krwawa awantura przy ul. Szopen”

W ub. niedzielę w Dąbrowie na ulicy Szopena miała miejsce krwawa awantura. Z mieszkania Juljana Cajęckiego, zamieszkałego przy ul. Szopena, wyszli w awanturniczych nastrojach trzej robotnicy 29-letni Władysław Kieres, 22-letni Ireneusz Samborski i 29-letni Edward Rosiński, wszyscy zamieszkali w Dąbrowie również przy ulicy Szopena.
Awanturnicy poczęli wybijać kamieniami szyby w mieszkaniu właściciela domu Piotra Ziarneckiego. W tym właśnie momencie nadszedł Ziarnecki, który widząc osobników wybijających szyby wydobył z kieszeni rewolwer i dwukrotnie wystrzelił do awanturujących się robotników.

Kieras ranny został w lewą rękę i pierś a Samborski w lewą rękę. Rannych przewieziono do szpitala, gdzie ich opatrzona. Samborski po opatrunku wrócił do domu, a Kierasa pozostawiona na kuracji w szpitalu. Ziarnecki został zatrzymany, a policja prowadzi dalsze dochodzenie.

Przeczytaj więcej w Cyfrowej Encyklopedii Dąbrowy Górniczej: Bibliografia - Czasopisma i gazety - Expres Zagłębia Dzielnice - Mydlice - Fryderyka Chopina Życie Codzienne - Kronika Kryminalna

Wyszukiwaniew naszej bazie

Nawiguj klikając na trójkąty poniżej

♦ - wpis encyklopedyczny

Losowy memoriał

Więcej

Nasza baza 

6747 - skany

153 - wpisy encyklopedyczne

2 - dawne artykuły prasowe

Współpraca

Muzeum

Forum

Dawna Dąbrowa

menu
zamknij