Chrześcijański Informator Zagłębia Dąbrowskiego na rok 1938

Chrześcijański Informator Zagłębia Dąbrowskiego na rok 1938.
Wydawnictwo: Związku Polskiego (Związku Popierania Polskiego Stanu Posiadania).

Część dot. Dąbrowy Górniczej:

Adwokaci
Chmielewski Zenon, Sobieskiego  7
Lisiewicz Zygmunt, Kościuszki 18
Morgulec Roman, Sobieskiego 6
Rylman Wacław, Okrzei 20
Sokołowski Dymitr.  1 Maja 63

Lekarze
Barlicki Marian, Żeromskiego 1
Bieńkiewiczowa Zofia, Krótka 1
Czernak Franciszek, Sobieskiego 7
Guzowski Stefan, Sobieskiego 8
Hliniak Karol, 3 Maja 40
Jewrejnowa Wanda, Piłsudskiego 17
Jurow Michał,  3 Maja 13
Kołakowski Edward, Dąbrowskiego 15
Koczorowski Włodzim., Narutowicza 35
Kotarski Zygmunt, Zagórze, skr. p. 10
Kowalska Natalia, Sienkiewicza 11
Kruszewski Klemens, Łukasińskiego 10
Lipski Klaudiusz, Szpitalna 6
Machoń Tytus, Sienkiewicza 11
Niepielski Adam,  3 Maja 21
Szaniawski Stanisław, Kr. Jadwigi  2
Wieczorkiewicz Marian,    Kr. Jadwigi  2

Lekarze-dentyści
Czubalska Helena, Sobieskiego 8
Jakowicka Maria, Sienkiewicza 11
Lipska Zofia, Szpital św. Barbary
Łepkowska Mieczysława, Sobieskiego 23

Drukarnie i introligatornie
Banasik A, 3 Maja 14
„Sztuka”, 3 Maja 9

Apteki i składy
Grochowski Jan, Sobieskiego 9
S-rów Grochowskiego, Sobieskiego 19
Jackowski Z., 3 Maja 6

Branża kolonialno-spożywcza
Dyja Mieczysław, 3 Maja 2
Gaborski Józef,    3 Maja 9
Suwała Wacław, 3 Maja  14
Majko Aniela, Okrzei 29
Witkowska Maria, Szopena 23
Milka Józef,  Łukasińskiego
Woźniak Emil, Sobieskiego 23
Szczęsna Janina, Sobieskiego 4
Pajkiert Szczepan,  Dąbrowskiego 4
Cholewa Emilia, Legionów 109
Zawada Andrzej, Górnicza 2
Skrzypczak Władysław,  Cicha 5
Kuśmirek Waleria, Górnicza 2
Jaros Apolonia, Szkolna 13
Kiercz Bronisław, Szkolna 50
Gwózdek Antonina, Limanowskiego
Wach Wacław, Kr. Jadwigi 45
Drążanka Helena, Kr. Jadwigi  44
Kotuła Hipolit, Narutowicza 28
Słowik Kazimierz, Narutowicza 23
Gołąb Antoni,  Konopnickiej 9
Oczkowicz Otylia, Konopnickiej 21
Krynke Janina,  Kopernika 10
Wawrzyński Józef, Kopernika 22
Borek Helena, Limanowskiego 17
Rynczak Bronisław, Limanowskiego 37
Dobrowolski Wacław,  Łabędzka 13
Mazurkiewicz Jan,  Robotnicza
Wojnarowski Jan,  Zielona
Wawszczak Jan, Zielona
Kowacka Florentyna,  1 Maja 50
Pater Franciszek,  Staszica
Gołąb Władysław,  Staszica 2
Świerszcz Maria, Staszica
Wawrzyńska  Bron.,  Bandurskiego 35
Wleciał Antoni,    Bandurskiego
Kozik Jan, Polna 11
Buzoń Mieczysław, Staszica
Dyja Wacław, Dąbrowskiego 15
Hyla Bogusław, Zielona 4
Hajowa Stanisława, Limanowskiego 36
Burek Marceli, Łabędzka 30
Gajewska Stanisława,  Kościuszki 50
Domagała Jakub, 3 Maja 19
Cieślik Aniela, 1 Maja 42
Domagała Zofia,  Konopnickiej 3
Malec Helena, Dębowa 1
Paliga Władysław, 1 Maja 16
Ostaszewska Feliksa, Jaworowa 14
Zielińska Zofia, Narutowicza 3
Wodecki Michał, Kr. Jadwigi 28
Hurt. Chrześcijańsk. Tow. Dobrocz. D.G., Sobieskiego 12
Witkowicz Aalbina (* pis. oryg.),  Łukasińskiego 33
Karkos Zofia, Olszowa 6
Stachurkowa Maria, Szopena 6
Lejmanowa Maria, Łukasikskiego 34
Czerneda Feliks, Narutowicza 56
Wiltos Henryk, Okrzei 22
Kaczmarczyk Bolesław, Zagórska 39
Musiał Stefan, Robotnicza
Faryno Edward, Okrzei
Torbus Zenona, Pierackiego 3
Nowodworska Irena, Sobieskiego 1
Malinowska Helena, Okrzei 59
Machalski Alfons, Kr. Jadwigi 44
Sikorska W., Sobieskiego 21
Tomawska Teofila, 3 Maja 16
Kucytowski J., Kościuszki

Restauracje
Bogdanowa Maria, 3 Maja 17
Czernicka C. „Zagłębianka” Sobiesk.  1
Hajkiewicz Ryszard, Kr. Jadwigi 44
Pietrzak Wincenty, 3 Maja 9
Sofianowski Zygmunt, Kr. Jadwigi 44
Wilczyński Stefan, 3 Maja 5
„Zagłębie” K. Kołkiewicz, Sobieskiego 3

Składy wódek
Kotuła Hipolit, Narutowicza 28
Kalarus Piotr, Okrzei 45
Stolka Franciszek, Jaworowa 1

Piwiarnie
Głąbowa Maria, Kr. Jadwigi 34

Branża rzeźniczo-wędliniarska
Dobrowolski Jan, 3 Maja 15
Duchniewski Wincenty, 3 Maja 19
Molicki Tadeusz, 3 Maja 4
Gawryś Józef,  Dąbrowskiego 28
Winkiel Ludwik, Okrzei 13
Walczak Jan, Okrzei 45
Niziurski Stefan, Sobieskiego 29
Walczak Bronisław, Sobieskiego 19
Swoboda Edward, Szopena
Szymański Aleksander, Legionów
Torbus Roman,    Legionów 87
Płaczek Władysław, Robotnicza 1
Szybecki Stanisław, Okrzei 27
Szybecki Piotr, Kr. Jadwigi 42
Smolarski Miecz.,  Kr. Jadwigi  44
Dziubdziela Józef, Kr. Jadwigi 34
Słaszewski J.,  Narutowicza
Włodarkiewicz Stefan, Okrzei 28
Rymoński A , Legionów 50
Bednarski R., Wiejska 2
Nowakowski  Stanisław, Kościuszki
Rybecki Stanisław, Okrzei 27
 
Księgarnie
Ludowa,  Sobieskiego 7

Branża galanteryjno-bławatna
Śliwka Julia, 3 Maja 4
Wartak Izydor, 3 Maja 4
Smolarska Cec, 3 Maja 10
„Magazyn Współczesny”, Kr. Jadwigi 2
Pałuchiewicz Józef,  Sobieskiego 7
Zabicki Alojzy,    Sobieskiego 3
Zurawiecki Wincenty, Sobieskiego  13
Owczarkowa Czesława, Sobieskiego 27
Rudzki Roman, Sobieskiego 29
Firma  „Wanda”, Sobieskiego 3
Opielakowa Sabina, Sobieskiego 27
Rogozińska H., Sobieskiego 7
Machura Wanda, Sobieskiego 3

Zakłady kosmetyczne
Ziomkówna Henryka, 3 Maja 16
„Katarzyna”,  Kościuszki, róg Krótkiej
Grzędzielska H., 3 Maja 14

Radia, rowery, lampy i artykuły  elektryczne
Józef Schabowski, Sobieskiego  10
„Radio-Klinika”,    Sobieskiego 23

Fabryka gilz
A. Koziński, ks. Bandurskiego 7

Wyroby żelazo-metalowe
Brok Teofil, Dąbrowskiego 8
Bolesław Pluciński, Szopena 10
Bień Adam, Dąbrowskiego
Panek Leon, Dąbrowskiego, dom własny
Bęczyński Jan,    Dąbrowskiego    8
Szlompek Józef, Sienkiewicza
Migurski Józef, Legionów 89
Zyguła Franciszek, Narutowicza 41 
Szopa Jakób, Kościuszki 17
Pająk Władysław, Piłsudskiego 19
Nowicki Adam, Kościuszki 19
Furman Stanisław, Okrzei
Kulawik Józef, Kołłątaja 3
Imieliński Wincenty, Kościuszki 45
Kowacki Bernard, Konopnickiej 3
Bucki Kazimierz, Warszawska 78
Bocianowski Stanisław, 3 Maja 10

Składy żelaza
Czerneda Stanisław, Sobieskiego 7 
Skup i sprzedaż starego żelaza  W. Moś, Żeromskiego 17
 
Tapicerzy
Filipski, Szopena 16
Poduch,  3 Maja
Kasprzyk Stanisł., Narutowicza 40

Warsztaty stolarskie
Dudziski Bronisław, 3 Maja 17
Adamczyk Piotr, Szopena 30
Cembrzyński Roman, Dębowa 10
Chycki Wojciech, Łukasińskiego 15
Gawron Jan, Traugutta 11 a
Kowalski Bronisław, Kr. Jadwigi, 9 domy kolejowe
Łatała Jan, Jaworowa 27
Paszta Tadeusz, 3 Maja 7
Samek Karol, Kr. Jadwigi 61
Staniszewski Adam, Sobieskiego 4
Trzcionka Ludwik, Dąbrowskiego 32
Tkaczyk Franciszek, 3 Maja 16
Wicher Józef,    3 Maja 12
Stanek Andrzej,  Kościuszki
Bontor Stanisław, 3 Maja 12

Krawcy
Pachlewski Wincenty, Sobieskiego 19
Sagan Bronisław, Sobieskiego 7
Śliwowa Emilia,    Sobieskiego  7
Hinkowa Julia, 3 Maja 4
Olejarczyk Wład., 3 Maja 14
Matyja Sylwester, 3 Maja 7
Łykowski Ignacy, Narutowicza 6
Puchała Władysław, Kopernika 12
Mucha Józef, Okrzei 2
Kot Ignacy, Okrzei 2
Jawor Stanisław, Legionów 99
Machurowa Kazim., Łukasińskiego 3
Zaborowska Maria, Kościuszki 7
Słupski Antoni, Konradowicza 5
Kucubowa Franciszka, Kościuszki 35
Grudzińska Maria, Legionów 129
Tuszyńska Antonina, Krótka 5
Malus Antoni, Robotnicza 6
Trafiaf Bolesław, Reymonta 2
Hulist Bronisław, Limanowskiego 24
Wewerko Albert, Hiromińska  Doi.
Zapolsk Genowefa, Kościuszki 33
Katorska Maria, Rejmonta 20
Bzdurówna, Rejmonta
Ziemniakowa, Rejmonta 20
Zawidzka Helena, Wołowa 2
Piłkowa Stefania, Kościuszki 33
Łypacz Piotr, Okrzei 45
Lis Józef, Limanowskiego 38
Biesiada, Legionów 60
 
Fryzjerzy
Tyński Feliks, Sobieskiego 12
Opielankowa Sabina, Sobieskiego 27
Piekarski Szymon, 3 Maja 8
Sauczek Jan,    3 Maja 7 a
Ziomek Mieczysław, 3 Maja 16 a
Maj Franciszek,    3 Maja 18
Adolfowa Stanisława, Okrzei
Rogala Marian,    Okrzei
Miś Stanisław, Okrzei
Lorens Tadeusz, Okrzei
Gryń Mieczysław, Okrzei
Bałdys Antoni, Żeromskiego 11
Grygier Franciszek, Łukasińskiego
Tylcowa Zelma, Legionów
Danecki Jerzy, Kościuszki
Bieniek Stanisław, Konopnickiej
Zwoliński Edward, Piłsudskiego
Wroński Jerzy, Król. Jadwigi
Kremblewski Zygmunt, Narutowicza
Sauczek Józef, Narutowicza 42
Błaszczeć,  Narutowicza

Piekarze i cukiernicy
Domagała Zygmunt, Dąbrowskiego 38
Przedmolski Adam, Piłsudskiego 9
Wojas Stanisław, Konopnickiej 23
Sznorowska Stanisława, 1  Maja 52
Gucwa Józef,  Dębowa 2
Wojciechowski Michał, Szopena 56
Biernat Antoni, 3 Maja 10
Król Aleksander, Sobieskiego 7
Kosmalski Franciszek, Okrzei 13
Jędrzejczak Edward, Kościuszki 18
Kwapisz Tadeusz, Wesoła
Baszkowski, 3 Maja 4

Pracownie i sklepy szewsko-cholewkarskie
Traska Stanisław, 3 Maja 28
Kula Jan, Kr. Jadwigi 20
Piotrowski Józef, Sobieskiego 19
Bisiekiewicz Józef, Narutowicza 56
Zurek Marcin, 3 Maja 17
Janicki Stanisław, Kościuszki
Grabowski Stanisław, Okrzei 27
Ociepka Jan, Sobieskiego 7
Blicharski Antoni, 3 Maja 4
Kicka Anna, 3 Maja 4

Przedsiębiorstwa budowlane murarskie i ciesielskie
Woźniak Wincenty, Dąbrowskiego 35
Majak Feliks, Kol. Feliks
Sielańczuk Józef, Jaworowa 20
Malewski Antoni, Piłsudskiego 19
Liercz Piotr, Szkolna 15
Lange Otton, Sienkiewicza 11
Kaniecki, kol. Legionowa 12
Nawrocki Wawrzyniec, kol. Staszyc 32
Adamczyk Stanisław, Krótka 6

Elektromonterzy
Bargieła Szczepan, Konopnickiej 3
Cyzmer Zygmunt, f-a „Prąd”,  Wiejska 2
Cyzmer Eward, Sobieskiego 2
Janikowski Bolesław,  Wesoła 3
Kowalski Stanisław, Kr. Jadwigi 40
Mosna Andrzej, Kościuszki 35

GOŁONÓG
Sklepy spożywcze

Tłustochowicz Piotr, Okrzei
Gajewska Aniela, Pogoria
Wieczorek Józef, Kolejowa 16
Koziński Gustaw, Florowska 28
Pańszczyk Halina, Florowska
Kunowski Antoni, Stara Wieś
Dudzik Józef, Stara Wieś 65
Józef Łańcuch, kol. Dziewiąty

Stolarze
Łuckoś Władysław, kol. Laski 57

Elektromonter
Miller Mieczysław, Starowiejska 5

Krawcy
Polaczek Wincenty, Nowa Wieś

Piekarze i cukiernicy
Wichliński Adam, Kościelna 5

STRZEMIESZYCE
Kino „Paw”

Bagiński, Piłsudskiego

Apteki  i składy apteczne
Ajzerman, Piłsudskiego
Małek,    Piłsudskiego

Zakłady fotograficzne
Brodzina, Piłsudskiego
Kwietniewski, Warszawska

Artykuły kolonialno-spożywcze
Barczyński Jan, Kolejowa 8
Bonchur, Dąbrowska 31
Bukalska, Szosowa
Blaher, Szosowa
Czerna Maria, Sławkowska
Cwiertniak, Szosowa
Deja, Pilicka
Gniewkowska, Szosowa
Kroch, Stacyjna
Kuc, Piłsudskiego
Łuckoś, Aleja
Mental Wincenty, Warszawska
Molisak, Piłsudskiego
Milka C, Pilicka
Nowak, Szosowa
„Ogniwo”, Spółdzielnia, Pilicka
Porc, Szosowa
Papierniak, Szosowa
Pałka, Szosowa
Posich, Kościelna
Sośnierz, Warszawska
Samsonowicz T., Piłsudskiego 69
Sulińska Zofia, Kościelna 18
Syguła, Szosowa
Socha, 11 Listopada
Walotek, Szosowa

Wędliny i mięso
Boba, Szosowa
Ciecielskł, Piłsudskiego
Girek, Piłsudskiego
Juszczyk, Stacyjna
Kędzior, Aleja
Kluczny, 11  Listopada
Kawina, Szosowa
Lisowa, Piłsudskiego
Piekarska,  Piłsudskiego
Szczepanik, Stacyjna
Sośnierz, Warszawska
Wilk, Szosowa
Ziembik, Pilicka

Restauracje, piwiarnie, cukiernie itp.
Bubel, Stacyjna
Kasprzyk, Pilicka
Loręc, Piłsudskiego
Molecka, Piłsudskiego
Nędza, Stacyjna
Walugowa, Piłsudskiego
Zygmuntowa J., Piłsudskiego

Składy wódek
Budna, Piłsudskiego
Szczęsny, Piłsudskiego
Witek, Szosowa
 
Owocarnie
Strójwąs Franciszek, Piłsudskiego 84
Zygmuntowa Janina, Piłsudskiego  46

Octownia
Zygmunt, Piłsudskiego

Piekarnie
Ociepka, Kościelna
Pelipejczenko, Stacyjna 6

Magazyn mód
Różycka Janina, Piłsudskiego 58

Kolektura loterii
Kupczewska, Warszawska

Księgarnia
Bagińska, Piłsudskiego 80

Galanteria i Bławaty
Bałaziński Zygmunt, Piłsudskiego 76
Gallotówna Maria, Kolejowa 8
Hanowa Jadwiga, Piłsudskiego
Radolińska, Piłsudskiego
Smutek, Piłsudskiego

Skład aparatów radiowych
Lisowa „Radiotel”, Piłsudskiego

Warsztaty ślusarskie
Cabaj, Kościelna
Smółka Teofil, Piłsudskiego 81

Ogrodnicy
Lis, Pilicka 21
Nowak, Czernice,

Składy trumien
Łukasikowski, Kościelna
Orda M, Piłsudskiego

Obuwie
Pałka B., Piłsudskiego 46

Biuro podań
Jądrusik Daniel, Piłsudskiego 25

Wytwórnia gilz
Szumowski L., Piłsudskiego 58

Zakłady wapiennicze
Borowiecki, Szosowa
Dobrzański, Szosowa
Łuckoś,    Szosowa

Naczynia, garnki, porcelana
Smutek, Piłsudskiego

Fabryka szczotek
„Spójnia” Michalski Korneliusz, Róg Stacyjnej i Kolejowej
 
Fabryka wyrobów cementowych
„Carbower” sp. z o. o., Piłsudskiego 25

Młyn i tartak
Kasprzyk, Pilicka

Pralnia
Papierniak, Piłsudskiego

Zegarmistrz
Lesica, Piłsudskiego

Skład skór
Śliwa, Piłsudskiego

Fryzjerzy
Galot, Żwirki i Wigury
Mroczkowski, Kolejowa
Malaga, Szosowa
Popiołek, Szosowa
Targowski, Piłsudskiego
Tomczyk, Szosowa
Wolski, Kolejowa

Szewcy
Hesse, Piłsudskiego
Liguziński, Szosowa
Pałka, Piłsudskiego
Wroński, Pocztowa
Zwolski, Kościelna

ZĄBKOWICE
Lekarze

Szulc Rudolf, Dom Kolejowy 13

Skład apteczny
Franciszek Potępa, Kościelna 20

Owocarnia
Adam Knop, 11  Listopada 4

Składy rzeźnicze
K. Kmiecik, Kościelna 4
Adamiecki Jerzy, Kościelna 4
Czarnecki Adam, Kościelna 18
Józef Wróbel, Kościelna 22
Stanisław Piątek, Bielowizna 44

Pracownie obuwia
S. Baldy, Kościelna 3

Skład drzewa i papy
Tomeczek, Będzińska 9

Restauracje
Helena Stepanek, Kościelna 3
Antoni Sączewski, Kościelna 2

Pracownie krawieckie
Stan. Klimczak, Kościelna 19
A. Czarnecki, Kościelna 18

Towary łokciowe i galanteria
M. Grzybek, 11  Listopada 6

Wyszukiwaniew naszej bazie

Nawiguj klikając na trójkąty poniżej

♦ - wpis encyklopedyczny

Losowy memoriał

Więcej

Nasza baza 

7561 - skany

174 - wpisy encyklopedyczne

398 - dawne artykuły prasowe

Współpraca

Muzeum

Forum

Dawna Dąbrowa

menu
zamknij