Unieruchomienie kopalń

Opis:

Artykuł z czasopisma „Polonia” z 13 sierpnia 1934 roku. Ze zbiorów Śląskiej Biblioteki Cyfrowej.

Unieruchomienie dwóch kopalń w Dąbrowie

Z Dąbrowy donoszą, że w ub. sobotę 11 bm. na murach kopalni Koszelewa i Paryża okazały się urzędowe ogłoszenia, podpisane przez zarząd o czasowem unieruchomieniu tych kopalń.

Zarząd tłumaczy, że w czasie od 25 bm. do 9 września br. przeprowadzać będzie przebudowę sortowni i dlatego wydobycie zmuszony jest przerwać.

Na przeciąg tego czasu robotnicy mają być urlopowani, żadnych bliższych wyjaśnień niema. O unieruchomieniu zawiadomiono władze, oraz związki zawodowe robotników.

Czarna Przemsza gwałtownie wzbiera
Zalanie łąki pod Będzinem

Gwałtowna burza, jaka szalała w ub. piątek nad powiatami Zawierciańskim i częściowo Będzińskim, poczyniła duże szkody. Rzeki Czarna Przemsza i Warta gwałtownie wezbrały, wylewając i zrywając kładki i mosty. Dn. 11 bm. wieczorem wielka fala nadeszła do Dąbrowy i Będzina, zalewając okoliczne pola i łąki. Woda przybrała przeciętnie o jeden metr. Komunikacja Dąbrowy z Brzozowicami została czasowo przerwana. Woda wzbierała do późnego wieczora.

Przeczytaj więcej w Cyfrowej Encyklopedii Dąbrowy Górniczej: Dzielnice - Centrum - Feliksa Perla - 10 Uroczystości i wydarzenia - Katastrofy, pożary, wypadki Kopalnie, huty, firmy - Kopalnie - Paryż Bibliografia - Czasopisma i gazety - Polonia Bibliografia - Zasoby internetowe - Śląska Biblioteka Cyfrowa

Wyszukiwaniew naszej bazie

Nawiguj klikając na trójkąty poniżej

♦ - wpis encyklopedyczny

Losowy memoriał

Więcej

Nasza baza 

6795 - skany

153 - wpisy encyklopedyczne

319 - dawne artykuły prasowe

Współpraca

Muzeum

Forum

Dawna Dąbrowa

menu
zamknij