POTWORNA ZEMSTA ZAWIEDZIONEJ

Opis:

Artykuł z czasopisma „Polonia” z 13 października 1934 roku. Ze zbiorów Śląskiej Biblioteki Cyfrowej.

 

 

POTWORNA ZEMSTA ZAWIEDZIONEJ

Niewiernemu narzeczonemu wypaliła oczy

Przedmiotem rozprawy w sosnowieckim sądzie okręgowym była sprawa okrutnej zemsty, dokonanej w Okradzionowie na tle zawiedzionej miłości przez 26-letnią mieszkankę Okradzionowa, Marjannę Ziętek. Pomiędzy Ziętkową a niejakim Józefem Wilkiem istniała przez szereg lat szczera przyjaźń, która z czasem przemieniła się w miłość i oboje postanowili się pobrać. Jakoż przed ślubem prawie, Wilk począł Ziętkową zaniedbywać, w końcu zaś opuścił ją zupełnie. Zawiedziona dziewczyna powzięła powzięła potworny zamiar wypalenia niewiernemu oczu.
W tym celu zaczaiła się na niego w miejscu, w którem zwykle przechodził do domu i z zasadzki chlusnęła Wilkowi w twarz jakimś żrącym płynem.

Oblany cieczą, Wilk doznał oparzenia całej twarzy i po usunięciu mu jednej gałki ocznej, co okazało się koniecznem, stracił wzrok.

Ziętkówna stanęła przed sądem, oskarżona o ciężkie uszkodzenie ciała. Wyrok w tej sprawie ma być ogłoszony dziś.

Przeczytaj więcej w Cyfrowej Encyklopedii Dąbrowy Górniczej: Uroczystości i wydarzenia - Katastrofy, pożary, wypadki Dzielnice - Okradzionów Bibliografia - Czasopisma i gazety - Polonia Bibliografia - Zasoby internetowe - Śląska Biblioteka Cyfrowa

Wyszukiwaniew naszej bazie

Nawiguj klikając na trójkąty poniżej

♦ - wpis encyklopedyczny

Losowy memoriał

Więcej

Nasza baza 

6752 - skany

153 - wpisy encyklopedyczne

2 - dawne artykuły prasowe

Współpraca

Muzeum

Forum

Dawna Dąbrowa

menu
zamknij