Golonog Kreis Bendzin

Opis:

Zaświadczenie w języku niemieckim – pada nazwa gołonoskiej ulicy Schmalestrasse czyli ulica Wąska.  Czy wiecie, gdzie była taka ulica na Gołonogu?

Warto zwrócić uwagę na okrągłą pieczęć ze swastyką i napisem:
Der
Amtskommissar (komisarz)
des Amtsbezirks (jednostka administracyjna)
Golonog. krs. Bendzin

Treść dokumentu:

Rejestracja działalności gospodarczej
Pan Taubler Alojzy zamieszkały w Gołonogu przy ulicy Schmalstrasse nr 5 ma od 23 października 1941 ma samodzielny zakład produkcyjny (przedsiębiorstwo budowlane: Hoch- und Tiefbau Unternehmen) w Gołonogu przy ulicy Schmalstrasse  nr 5 od  1.10 (październik) 1941 zgłoszony i istniejący w Rejestrze działalności gospodarczej Urzędu Rejonowego w Gołonogu pod nr 29  który wystawił to poświadczenie.
To zaświadczenie upoważnia do prowadzenia działalności jedynie na terenie Urzędu Rejonowego Gołonóg w czasie 1941 roku. z zastrzeżeniem zmiany terminu.

Pieczątka: Komisarz Urzędu Rejonowego Gołonóg powiat Będzin  
Gołonóg 23 Październik 1941
Komisarz Urzędu

Podziękowania dla p. Grzegorza Taublera za udostępnienie prywatnego archiwum oraz Aleksandra Wolskiego za przetłumaczenie. Dodatkowe podziękowania dla p. Marty Celniaszek za szlif translacyjny. 

Przeczytaj więcej w Cyfrowej Encyklopedii Dąbrowy Górniczej: Archiwalia - Dokumenty Kolekcje, zbiory, prywatne archiwa - Grzegorz Taubler Archiwalia - Stemple i pieczątki

Wyszukiwaniew naszej bazie

Nawiguj klikając na trójkąty poniżej

Losowy memoriał

Więcej

W naszej bazieznajduje się

6043elem.

Współpraca

Muzeum

Forum

Dawna Dąbrowa

menu
zamknij