Dom Partii – pochód 1 Maja

Opis:

Zdjęcie uwieczniające pochód 1 Majowy na ulicy Kościuszki. W lewej części widać Domu Partii z napisem …. PRZODUJĄCA SIŁA NARODU. Nad aulą, w parku Hallera, można zauważyć wielką hałdę soli do sypania dróg. W budynkach obok sterty soli mieściło się w tamtych latach MPGK (Miejskie Przesiębiorstwo Gospodarki Komunalnej). Z kolei w okolicach dzisiejszej hali sportowej stoi jakaś stara kamienica (po kop. Reden?). Podobno, ze względu na zabytkową wartość, był problem z jej wyburzeniem. W tle widać wieżowce i bloki przy ulicy Adamieckiego.

Warto zwrócić uwagę na ozdobne biało-czerwone stojaki na środkowej alejce. Co za zdjęcia były tam prezentowane? Przodowników pracy? Partyjnych przywódców?

Podziękowania dla Michała Rodackiego za udostępnienie prywatnego archiwum.

Przeczytaj więcej w Cyfrowej Encyklopedii Dąbrowy Górniczej: Dzielnice - Centrum - Aleja Tadeusza Kościuszki - 25 Kultura - Biblioteki - Biblioteka Główna Archiwalia - Fotografie Wypoczynek i zieleń - Parki - Park Hallera Uroczystości i wydarzenia - Partyjne - Pochody Kopalnie, huty, firmy - Kopalnie - Reden

Wyszukiwaniew naszej bazie

Nawiguj klikając na trójkąty poniżej

♦ - wpis encyklopedyczny

Losowy memoriał

Więcej

Nasza baza 

7564 - skany

174 - wpisy encyklopedyczne

398 - dawne artykuły prasowe

Współpraca

Muzeum

Forum

Dawna Dąbrowa

menu
zamknij