Archiwalia - Zaświadczenia

Zaświadczenie od lekarza, zaświadczenie z zakładu pracy, zaświadczenie ze szkoły....
 


 

Ile już takich papierków , z pozoru powtarzalnych i identycznych, widzieliśmy w swoim życiu?  Urzędy od wczesnych lat 50-tych, aż po dzisiejsze czasy wydają ich tysiące każdego dnia. Raczej ciężko nam zobaczyć w nich coś interesującego, uznać je za wartościowe źródło historyczne. W tym dziale jest tak mało obiektów właśnie z tego powodu - mało kto decyduje się na przesłanie skanów, gdyż uważa że nie są one warte umieszczenia na Dawnej Dąbrowie.

 

A to błąd! Na zaświadczeniach znajdują się pieczątki nieistniejących zakładów, przychodni zdrowia, wydziałów urzędu miejskiego. Pojawiają się naczelnicy, dyrektorzy, lekarze którzy po opuszczeniu piastowanego stanowiska już dawno temu odeszli w niepamięć i zniknęli z kart dawnej Dąbrowy. Tylko dzięki takim "zwykłym" zaświadczeniom jesteśmy w stanie dopisać ich do historii naszego miasta, którą przecież tworzyli wraz z każdym pojedyńczym mieszkańcem.

 

Jeśli posiadacie w domu wspomniane wyżej dokumenty, nawet te z lat ówczesnych, zapraszamy do przesyłania na kontakt@dawnadabrowa.pl

 

Krzysztof Kulik

CED - artykuły powiązane

 

+
+
+
+
+
+
+

CEDCyfrowa Encyklopedia DG

Wyszukiwaniew naszej bazie

Losowy memoriał

Więcej

W naszej bazieznajduje się

3586elem.

Współpraca

Sprzątanie grobów - Dąbrowa Górnicza

Muzeum

Forum

Statystyki grafikw serwisie

Fotografia : 2438

Pocztówka : 481

Dokument : 189

Reklama : 150

Artykuł : 100

Mapa : 86

Inne : 45

Rycina : 43

Dawne - nowe : 13

Judaica : 13

Druki ulotne : 4

Mapa kolonii Łabędzka 1970-80 : 1

piecz : 1

Obraz : 1

Dawna Dąbrowa

menu
zamknij