Archiwalia - Dokumenty

Dokumenty są chyba najmniej widowiskowe ze wszystkich materiałów udostępnionych na stronie.

 

 

Jedne z wielu setek tysięcy kopii blankietów, kartek formularzy które różnią się między sobą jedynie datą lub danymi osobowymi. Jednak dla historyków czy pasjonatów są drugim najważniejszym medium przy zgłębianiu historii swojego miasta, zaraz za fotografiami. Pozwalają oddtworzyć dawne wydarzenia, personalia mieszkańców,zawody dawnej Dąbrowy. Również bardziej z pozoru błahe rzeczy, jak ceny towarów czy warunki życia.

 

Doskonałym przykładem są wszelakie książeczki paszportowe lub ewidencyjne. Pozwalają prześledzić jak przez lata zmieniały się władze administracyjne i powiatowe dla naszego miasta.

 

Dział ten podzieliliśmy na kilka kategorii - afisze sportowe, dyplomy, paszporty, przepustki oraz zaświadczenia. Planujemy wprowadzić jeszcze kilka innych w celu usprawnienia poruszania się po bazie CED - sugestie co do kolejnych działów mile widziane.

 

Opisy poszczególnych zakładów pracy, organizacji, osób znajdujących się na dokumentach znajdziecie państwo w odpowiednich kategoriach Cyfrowej Encyklopedii Dąbrowy - Kopalnie, huty, firmy ; Osoby Towarzystwa, stowarzyszenia, harcerze

 

Jeśli macie w swoim domu dokumenty związane z naszym miaste, również te bardziej współczesne, zapraszamy do wysłania ich na kontakt@dawnadabrowa.pl

 

Krzysztof Kulik

CED - artykuły powiązane

 

1 2 3 4 5 6
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
1 2 3 4 5 6

CEDCyfrowa Encyklopedia DG

Wyszukiwaniew naszej bazie

Losowy memoriał

Więcej

W naszej bazieznajduje się

3586elem.

Współpraca

Sprzątanie grobów - Dąbrowa Górnicza

Muzeum

Forum

Statystyki grafikw serwisie

Fotografia : 2438

Pocztówka : 481

Dokument : 189

Reklama : 150

Artykuł : 100

Mapa : 86

Inne : 45

Rycina : 43

Dawne - nowe : 13

Judaica : 13

Druki ulotne : 4

Mapa kolonii Łabędzka 1970-80 : 1

piecz : 1

Obraz : 1

Dawna Dąbrowa

menu
zamknij